Ocieplanie domku holenderskiego

27 października 2011 admin Bez kategorii

Decydując się na domek holenderski, w którym mamy zamiar mieszkać, musimy wziąć pod uwagę wszystkie instalacje, począwszy od wodnej, przez ściekową, na ogrzewaniu kończąc.

Domki holenderskie wyposażone są zazwyczaj w tak zwane kominki gazowe, używające do ogrzewania LPG. Nie jest to rozwiązanie zbyt ekonomiczne, a to ze względu na wysokie ceny gazu, ale także ze względu na niższą niż w murowanym budynku izolacje termiczną. Mimo iż domki z drewna charakteryzują się dobrą izolacją, posiadają w sobie takie elementy jak okna czy drzwi, które bez dodatkowego uszczelniania bądź całkowitej wymiany narażają nas na wysokie straty związane z ogrzewaniem naszego domku holenderskiego. Staje się więc niemal niezbędnym ocieplenie konstrukcji, co czyni gazowe ocieplanie bardziej opłacalnym.

Nie mniej jednak korzystniejszym rozwiązaniem dla naszego domku holenderskiego będzie ogrzewanie elektryczne, gdyż klasyczne kotły gazowe nie będą się do takich konstrukcji nadawały. Warto zatem zwrócić uwagę na elektryczne piece kondensacyjne bądź klimatyzatory wyposażone dodatkowo w funkcję grzania.

domkidomki holenderskiedomki przenośnedomki z drewnadomydomy holenderskiedomy z drewna

2 Responses to “Ocieplanie domku holenderskiego”

  • Heja. Na wstępie pragnę powiedzieć miłe słowo o tym blogu, przyznaje, że miło czyta się zamieszczane tu teksty. Niewielu ludzi w tej branży pisze językiem, który ma w sobie to coś, co może zachęcić mnie do przejrzenia i skomentowania artykułu. “Ocieplanie domku holenderskiego | AURIVA” – ten napis już widnieje wśród moich zakładek :). Sądzę, że jeszcze niejednokrotnie odwiedzę tą stronę. Tak się składa, że noszę się z zamiarem założenia własnego bloga i kolekcjonuję wszystkie wskazówki, które mogą mi to ułatwić. Czarna magia dla mnie to część techniczna i optymalizacja bloga, która ma się przyczynić do tego, żeby mój blog został uznany w oczach Google.

    Pozdrowienia – Kornelia Kwiatkowska

    P.S. Fajny design bloga.

  • Świetny tekst. Szacuneczek dla autora ;D. Wyślę linka do tego bloga przyjaciołom, dam głowę, że też powinni ją polubić. Miejmy nadzieję, że takie blogi wciąż będą istniały w internecie pomimo podpisania ACTA przez polityków. Powinienem wpadać tu w przyszłości.

    Na razie – Piotr Zielinski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by WordPress and NatureFox.